Franquette Ceviz Fidanı Fiyatı ve Özellikleri

Yaklaşık 43 milimetre ene sahip olan franquette ceviz fidanı, Chandler, Pedro ve Fenor gibi çeşitlerin ekildiği bahçede tozlayıcı olarak kullanılabilmektedir. Bu denli çoklu tozlayıcı olma özelliğine sahip olmasından dolayı da, ülkemizde tercih edilen yabancı türler arasında yer almaktadır. Söz konusu ürünü tercih etmeden önce, kesinlikle görmeniz gerekmektedir. Bizler görmeden, asla almanızı önermiyoruz. Yüksek iç randıman oranına sahip olmasa da, %46 – %48 aralığında iç randımana sahiptir. Balıkesir Bandırma gibi yağmurun sıklıkla olduğu, yağmuru bol olan iklimlerde rahatlıkla yetiştirilebilmektedir. Bizler Sahil Yenice ve Ömerli köyü yakınlarında, sizler için yetiştirmekteyiz. Açık kök ve tüplü kök olarak ceviz fidanı, satışlarımız aktif olarak 2016 yılının bu yaz sezonunda da devam etmektedir.

Yan dal verimliliği oldukça düşük olan ve yabancı ceviz türlerinden olan, franquette ceviz fidanı görselidir.

Yan dal verimliliği oldukça düşük olan ve yabancı ceviz türlerinden olan, franquette ceviz fidanı görselidir.

10 veya 20 adet arasında Chandler ceviz türü ekilen bir bahçeye, 1 veya 2 adet Franquette ekilmesini önermekteyiz. 12 gram meyve ağırlığına sahip olduğu gibi, iç ağırlığı da azımsanamayacak derecededir. 5.3 gram iç ağırlığa sahip, bir türdür. Öncelikli olarak fiziksel özelliklerinden bahsettiğimiz gibi, bazı önermelerde yapmamız gerekmektedir.

Franquette Ceviz Fidanı Fiyatı

Fiyat konusunda bilgi almak için, iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sitemizde yer alan yerli ve yabancı çeşitlerin fiyatları, konusundaki bilgilere de ulaşabilirsiniz. Profesyonel yetiştiriciliğin önemli olduğu gibi, tozlayıcı olarak kullanmayı da bilmek gerekmektedir. 3 adet yabancı ceviz türlerinin tozlayıcısı olduğunu, bahsetmiştik. Bahsi geçen diğer türlerdeki ürünlerden ekili bir bahçeye, 1 veya 2 adet Franquette ekilmesini öneriyoruz. Aynı süreç içerisinde kapalı bahçelerde, kullanılmasını tasvip etmemekteyiz. İlkbahar geç donlarından etkilenmediği gibi, ayrıca geç yapraklanan bir türdür. Uzunumsu olarak nitelendirilen meyvelere sahip olduğu gibi, yan dal verimleri oldukça düşüktür. Dik olarak yetişen bu ağaç, uzun bir ağaç olmaktadır. Bu türe sahip ürünlerin gelişiminde, 2 yıl oldukça önemlidir. Damlama adı verilen sulama sistemini, kesinlikle kullanmanız gerekmektedir. Daha 2 yılını doldurmamış fideler, düzenli ve periyotlu sulama istemektedir. Emek fidancılık tarafından satın alınan ürünlerde, özel bilgiler ve telkinler mevcut olmaktadır. Bizlerin sizlere özel telkin olarak verdiğimiz bilgileri, göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sulama detayları, gelişme detayları, budama detayları gibi birçok konuda sizleri bilgilendiriyoruz. Daha önce de dediğimiz gibi bu ürünü satın almak istiyorsanız, açık bahçeye sahip olmanız gerekmektedir.

Tür İncelenmesi
Tarih
Hakkında
Fransa orijine sahip ithal franquette ceviz fidanı ve fiyatı hakkında, emek fidancılık tarafından bilgi verilmiştir.
Puanlama
5

Serkan KARGI

http://www.emekfidancilik.com/ web sitenin kurucusu ve editörüdür. 1990 yılından bu yana, ceviz fidanı sektöründe çalışmasını sürdürmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir