Kaman 1 Ceviz Fidanı – Aşılı ve Tüplü

Kaman 1 ceviz fidanı, üzüm salkımı gibi kaliteli bir meyve üreten fidan türüdür. Tüketici olarak, oldukça lezzetli ve kuru tüketimi elverişlidir. Ortalama ağırlığı 10 – 13 gram arasında değişmektedir. Arazi ve bahçe yapınız bu fidanı ekmeye uygun ise, karlı bir yatırım yaratabilirsiniz. İç meyvede ki yağ oranı fazla olduğu için, kaygan bir yapısı vardır. Ayrıca iç ağırlığı 5 – 7 gram arasında olabilmektedir. Eylül ve Ekim ayının sonlarına doğru hasılat zamanı gelir. Meyvenin rengi beyaz olup lezzet bakımından zengin bir türdür. Geç çiçek verdiğinden dolayı, karasal iklime sahip olan yörelerde yetiştirilmektedir.

Yerli ceviz fidanı yetiştiriciliği yapan emek fidancılık, kaman 1 ceviz fidanı yetiştiriciliği de yapmaktadır. Yerli ceviz fidanı hakkında, bilgi alabilirsiniz.

Yerli ceviz fidanı yetiştiriciliği yapan emek fidancılık, kaman 1 ceviz fidanı yetiştiriciliği de yapmaktadır. Yerli ceviz fidanı hakkında, bilgi alabilirsiniz.

Gece gündüz sıcaklık farkı yüksek olduğu bölgelerde dahi yetişebilir. Hatta rakımı çok yüksek olsa dahi, veriminden ödün vermez. Yıllık verimi sabit ve indeksli olduğu için, bu mesleği icraat edenlerin vazgeçilmez türü olmuştur. Günlük ve haftalık ekstra bakım istemez ve bundan dolayı düzenli ve periyotlu bir takvim içinde bakım yapmanız, daha çok verim alacağınız anlamına gelmektedir.  İlkbahar aylarında gerçekleşen don olaylarında yapı gereği pek fazla etkilenmez. Diğer kaman cinsine göre daha geç çiçek açar. Ekmek veya dikmek istediğiniz ceviz fidanı, karasal iklim ( Gündüz gece sıcaklık farkının yüksek olması ) bölgelerinde iseniz bu türü önermekteyiz.

Kaman 1 Ceviz Fidanı Özellikleri:

  • Her yıl dış etken olmaksızın ( Yanma ve aşırı derecede sulama ) aynı verim verir. Bu yüzden işini garantilemek isteyenlerin tercihi olmuştur.
  • Diğer kaman türlerine karşın daha geç çiçek açar. Bulunduğunuz yerde ilkbaharda don olayı gözüküyor ise, bu fidanı seçmeniz daha faydalı olacaktır.
  • Yan dallarında oluşan meyveler sık oluşur. Toplaması biraz zor olsa dahi, nakliye süreci kolaydır.
  • Kaman 1‘in tozlayıcısı kaman 5 olduğu için, bu fidanı satın alırken 10 – 1 oranında kaman 5 dikilmesi gereklidir.
  • Son yıllarda aşılı ve tüplü ceviz fidanlarını hormonsal salgılar ile üretmektedir. Özellikle bu tür için, oldukça yaygındır. Bu yüzden satın alırken gerçek aşılı ve sertifikalı olmasında dikkat edin

Emek fidancılık, resmi internet sitesinde yılın her ayı sipariş verebilirsiniz. Özel paketleme ile adresinize kadar teslim edilmektedir. Dikim veya ekim işlemlerinizde teknik personelimiz tarafından ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.

 

Tür İncelenmesi
Tarih
Hakkında
Yerli ceviz fidanı yetiştiriciliği yapan emek fidancılık, aşılı ve tüplü kaman 1 ceviz fidanı da üretmektedir.
Puanlama
5

Serkan KARGI

http://www.emekfidancilik.com/ web sitenin kurucusu ve editörüdür. 1990 yılından bu yana, ceviz fidanı sektöründe çalışmasını sürdürmektedir.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Uz Dr Hakan diyor ki:

    güzel yazılar için siteme bekliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir