Tüplü Yalova 3 Ceviz Fidanı ( Fiyatları – Özellikleri )

Yalova 3 ceviz fidanı, diğer fidanlara karşın daha hassas bir yapıdadır. Sahil ve kıyı kesimin bulunduğu bölgelerde yetiştirilmesi daha uygundur. Yan dalları  2’li ve  3’lü meyveler oluşturur. İnce kabuklu olmasından dolayım kabuğundan kolayca ayrılmaktadır. Aynı zamanda oval bir dış görünüşe sahiptir. Oldukça yağlı olup, %60 orana varan yağ oranı ile karşılaşmaktayız. Oluşacak meyvenin ortalama ağırlığı 12 ile 15 gram arasında değişebilmektedir. Meyvesinde ki protein oranı, genel anlamda diğer fidanlara göre daha fazladır. Kuru ceviz olarak, tüketilmesi aha elverişlidir. Son zamanlarda daha çok tercih edilerek, ekonomik değer kazanmış bir fidan türüdür. Eylül ve ekim ayları arasında hasılat edilmektedir. Verimi değer yerli türlere göre daha azdır.

 Yerli ceviz fidanı üreticisi olan emek fidancılık firmasının ürettiği, tüplü yalova 3 ceviz fidanı görselidir.

Yerli ceviz fidanı üreticisi olan emek fidancılık firmasının ürettiği, tüplü yalova 3 ceviz fidanı görselidir.

Tozlayıcıları Yalova 1 ve Bilecik 1 olarak değerlendirilmektedir. Bu fidan türünü satın alırken, yanında bu tür fidanları da almak zorundasınız. 10 adet Yalova 3 fidanı almanız dahilinde, ek olarak 1 adet Bilecik ceviz fidanı almanız gerekmektedir. Erken çiçeklendiğinde dolayı, rakımı yüksek olan yörelerde yetiştirilmesi uygun değildir. Sıcak ve ılıman olan, iklimlere uyum sağlayabilmektedirler. Bu yüzden emek fidancılık web sitesi üzerinden sipariş verdiğinizde, bulunduğunuz bölgeyi ve rakımı gibi bilgileri belirtiniz.

Yalova 3 Ceviz Fidanı Özellikleri

 • Salkımlar da genellikle 3’lü meyveler oluşur.
 • Sahil ve kıyı bölgelerde yetiştirilerek, daha fazla verim alabilirsiniz.
 • Dış etkenlere karşı hassastır.
 • Dışı oval olup, ince kabukludur. Bu özelliğiyle kolayca kabuğundan ayrılabilmektedir.
 • Oluşacak meyvenin nakliye süreci oldukça zorludur. İnce kabuklu olduğu için, taşınması zordur. Bu yüzden bu süreçte epeyce dikkat edilmesi gereklidir.
 • Oluşacak meyvenin ortalama ağırlığı 13 ile 15 gram arasındadır.
 • Tüketilmeye elverişili ve lezzet bakımından zengin bir türdür.
 • Eylül ve Ekim ayları arasında hasılat edilir. Bu aylarda oluşacak meyveyi topladığınız dahilinde, ekonomik değeri yüksek olan cevizi pazarlayabilirsiniz.
 • Sahil ve kıyı kesim ekolojisine uygun bir tür olduğun için, erken çiçeklenme olayı görülmektedir.

Bu fidanı satın almak isteyen herkes,emek fidancılık iletişim kısmından bizlere ulaşabilirler. Aynı zamanda özel paketleyerek kapınıza kadar teslim etmekteyiz. %80 orana varan indirimler ile ceviz fidanı sahip olabilirsiniz. Dikim ve ekim işlemleriniz de yardımcı olmaktayız. Müşteri danışmanımıza ilgili soruları sorabilirsiniz.

Tür İncelenmesi
Tarih
Hakkında
Tüplü üretimi yapılan yerli ceviz fidanları çeşitinden olan, yalova 3 ceviz fidanı konusudur.
Puanlama
5

Serkan KARGI

http://www.emekfidancilik.com/ web sitenin kurucusu ve editörüdür. 1990 yılından bu yana, ceviz fidanı sektöründe çalışmasını sürdürmektedir.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

 1. funda diyor ki:

  güzel memleketim yalova

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir