Yalova 4 Ceviz Fidanı Bilinmeyen Özellikleri

Yalova 4 ceviz fidanı, lezzet bakımından zengin olması ekonomik değerini yükseltmiş gibi görünmektedir. Pürüzlü olsa dahi, ince kabuklu ve oval yapısı ile tanınmaktadır. Kıyı ve sahil bölgelerde yetiştirilmesi hem verimi hem de hasılatı artırır. Ağacının yayvan olmasıyla beraber orta gelişme göstermektedir. Yan dalları veya oluşacak meyveli 2’li ve 5’li oluşmaktadır. Meyvenin kuru olarak tüketilmesi önerilmektedir. Meyvesinin ortalama ağırlığı 13 ile 16 gram ağırlığında değişmektedir. Eylül ve kasım aylarının sonunda hasılat zamanı gelir. Bu zaman aşamalarında gereken püf noktalarını müşteri danışmanız tarafından ayrıntılı bilgi verilecektir.

Yalova 4 cevizinin, görselidir.

Yalova 4 ceviz fidanı, görselidir.

Meyvenin içindeki yağ oranı diğer fidanlara karşın daha fazladır. Yağ oranı %70 orana kadar çıkabilmektedir. Rakımı yüksek olan yöre ve bölgelerin ekimi veya dikimi önerilmez. Eylül ve kasım aylarının sonlarında doğru hasılat edilir. Ayrıca ilkbahar aylarında görülen donmalardan oldukça fazla etkilenir. Bu tarz yerlerde bu fidanı dikmek doğru olmaz. Yalova 1 ceviz fidanı doğrudan tozlayıcısıdır. Sıcak ve ılıman olan, iklimlerin ekolojisine dikim sağlanıldığında verimi daha fazla olabilmektedir. Daha iyi verim akabilmek için,tüplü ve açık köklü fidanı seçmeniz gerekmektedir.

Yalova 4 Ceviz Fidanı Özellikleri

  • Lezzet bakımından zengin ve verimli bir türdür.
  • Erken çiçek açtığından dolayı,sahil ve kıyı bölgelerde yetiştirilmesi gereklidir. Bu yüzden ceviz fidanı sipariş ederken, iletişim kısımından bu tarz detayları belirtiniz.
  • Meyvenin ortalama ağırlığı 13 – 16 gram ağırlığında değişmektedir.
  • Yağ oranı diğer cevizlere göre fazladır. Hatta uzmanlar bu yüzden lezzetli olduğunu belirtmektedirler.
  • Verimi şebin cevizi kadar fazla olmasa dahi, oldukça verimli bir türdür.
  • İnce kabuklu olduğun için, kabuğundan kolayca ayrılabilmektedir. Bu yüzden nakliye sürecinde dikkatli bir tavır izlenilmelidir. Emek fidancılık olarak, toplu siparişleriniz de adresinize kadar teslim etmekteyiz. Özel paketleme sayesinde herhangi bir dış unsura karşı korumuş bulunmaktayız.
  • Hastalıklara ve iç kurdu gibi zarar veren hayvanlara karşı dayanıklıdır.

Emek fidancılık, dikim veya ekim işlerinizde sizlere yardımcı olmaktadır. Diğer firmalara karşın ücretsiz destek hattımız müşterilerimiz için, 7/24 açıktır. Tüm işlemleriniz hakkında soruları sorabilir ve yardım talep edebilirsiniz. Satın alacağınız fidan hem sertifikalı hemde gerçek aşılı olarak, gelmektedir.

 

Tür İncelenmesi
Tarih
Hakkında
Diğer ceviz fidanları arasında yüksek ekonomik değerleri ile bilinen ve yerli ceviz fidanı grubuna ait olan, Yalova 4 ceviz fidanı bilgileri yer almaktadır.
Puanlama
5

Serkan KARGI

http://www.emekfidancilik.com/ web sitenin kurucusu ve editörüdür. 1990 yılından bu yana, ceviz fidanı sektöründe çalışmasını sürdürmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir